Yeni Koruma İncelemesi Büyük Çamaşır Yıkama Makinelerine İthalat Kısıtlamaları Getirebilir

Amerika Uluslararası Ticaret Komisyonu, büyük konut çamaşır yıkama makinelerinde yeni bir tarife oranı kontratına neden olabilecek küresel bir korunma soruşturması başlattı. 1974 Ticaret Kanununun 201 inci maddesi uyarınca yapılacak olan bu soruşturma sırasında ITC, bu tür malların bir ABD endüstrisine ciddi bir zarar verme nedeni veya yüksek miktarda ithal edilip edilmeyeceğini belirleyecek. Bu soruşturmayla, yerli sanayinin ithalatta meydana gelen ek dalgalanmalar nedeniyle başka yaralanmalara uğratılmamasını güvence altına almak için belli miktarda ürünün Amerikaya temel gümrük vergi oranından girmesine izin verirken izin verilen miktar üzerindeki ürünlerin daha yüksek vergi oranı ile ithal edilmesidir.

Bu soruşturma bütün büyük konut çamaşır yıkama makinelerini ve bu makinelerin belirli parçalarını kapsamaktadır. Bu araştırma kapsamındaki makineler en geniş yerinden ölçüldüğünde en az 62.23 cm ve en fazla 81.28 cm olan bütün otomatik makinelerdir. Ayrıca bu tür makineler için tasarlanan dolaplar, en azından bir tekne ve conta içeren montelenmiş parçalar, en azından bir yan sargı tahrik göbeği ve bir taban içeren sepetler, ve bahsedilen parçaların kombinasyonları. Bahsedilen ürünler gümrük tarife cetvelinin 8450.20.00, 8450.11.00, 8450.90.20 ve 8450.90.60 kodları altında ithal edilebilir.

Üst üste konmuş yıkama kurutma makineleri, ticari makineleri bu soruşturma kapsamı dışındadır.  Amerika Uluslararası Ticaret Komisyonu konu hakkında yapılan araştırma raporunu 4 aralıktan önce başkana sunmayı planlıyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s