LED Ürünler ve LED İçeren Ürünlerin Amerikaya İthalatı

LED ürünlerin Amerikaya girişi ve pazarlanmasında gümrük haricinde FDA de söz hakkına sahip. Gümrükleme için gerekli belgeler haricinde, ithalatçıların FDA içinde gerekli olan işlemleri tamamlamaları gerekiyor.

FDA, ışık yayan diyot ürünleri ve LED içeren ürünler için ithalat raporlaması gereklilikleriyle ilgili aşağıdaki talimatları yayınladı.

·       8541.40.2000 altındaki LED’ler için FD bayrağı şimdi FD2’ye ayarlanmıştır ve FDA bu alt başlığa giren ürünler için giriş (gümrükleme) verisinin gönderilmesi gerekmektedir.

·       Lambalar ve ampuller gibi genel veya yerel aydınlatma için kullanılan LED ürünleri, FDA’in özellikle incelediği ve gümrükleme verisinin gönderilmesi gereken ürün kategorileridir.

·       Oyuncaklar, tabletler, mobil telefonlar, iPad’ler, ayakkabılar, ev eşyaları ve eğlence sistemleri gibi ürünlerde gösterge ışığı olarak LED içeren ürünler için FDA bildirimi gerekmemektedir.

FDA, 21 CFR 1000.3’te elektromanyetik spektrumda herhangi bir radyasyon yayabilen herhangi bir elektrikle çalışan ürün olarak tanımlanan radyasyon yayıcı elektronik ürünleri üzerinde düzenleme yetkisine sahiptir. Bu tür ürünlerin ithalatını yapan firmaların FDA bildirimi yapmaları zorunludur. Bu alanda ithalat yapan firmaların FDA bildirimlerine dikkat etmesi ve yakından takip etmesi firmaların yarına olacaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s