Dropshipping Nedir ve Avantajları Nelerdir?

Dropshipping uzun zamandır uygulanan bir yöntem olsa da son zamanlarda popülerliği gittikçe artan bir internet satış – ticaret yöntemidir. Aslında Dropshipping sadece internet üzerinde değil, B2B satış ve pazarlamada da kullanılabilecek bir yöntemdir. Dropshipping yönteminde üretici veya urunu elinde bulunduran firma, sizin satıp pazarladığınız urunu paketler ve sizin müşterinize gönderir. Peki bu sistemin sizin için avantajları nelerdir?

 

Dropshipping sistemi ile çalışmaya başlayan girişimciler düşük risk, düşük maliyet ve kolay bir başlangıçla karşılaşır. Bu model ile düşük riskli bir ise başlamış olursunuz. Stokta mal tutmak için yatırım yapmazsınız ve sadece satılan urun için yatırım yaparsınız, o da urunu sattıktan sonra. Bu sebeple Dropshipping için günümüzün küçük ölçekli aracılık sistemi diyebiliriz. Stok için yatırım yapmadığınız için ve bu stokları muhafaza etmek için fiziksel bir yer kiralamadığınız için maliyetiniz minimum seviyededir. Dropspping için birden fazla yol izleyebilirsiniz. Bu yollardan biri internetten ulaşabileceğiniz bazı servisleri ve programları kullanmaktır. Bu sistemlere kayıt yaptırıp anında e ticaret sitenizi aktif hale getirebilirsiniz. Diğer bir yöntem ise fabrikalar ve üretimcilerle anlaşıp onların ürünlerini pazarlayabileceğiniz bir internet sitesi kurmaktır.

 

Çok kolay görünmesine rağmen, bu organizasyonda para kazanabilmek için sitenize maximum trafiği çekmeniz gerekmektedir ve gelen trafiğin Aliş veriş yapmasını sağlamanız gerekmektedir. Alibaba gibi sitelerden ürünleri Dropshipping yapan binlerce girişimci olduğunu düşünürsek, kendinizi bir şekilde farklı kılmanız gerekmemektedir satış yapabilmek için.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s