Hasır veya Sazlardan Yapılmış Örgü ve Dokuma Ürünlerin Amerika’ya Girişinde İncelenmesi

Hasır veya sazlardan dokunularak yapılmış ürünlerin Amerika ya ithalatı sırasında ürünler Amerika Tarım Bakanlığı ekipleri tarafından denetime tabi tutulmaktadır. Hasır veya sazlardan dokunularak yapılan ürünler arasında hasır örgü sepetler, hasır çantalar, hasır örgü kaseler, biblolar, hasır örgü takılar, vazolar ve hasır saksılar gibi ürünleri sayabiliriz. Amerika Tarım Bakanlığı ekipleri bu ürünlerin denetiminde sap delici haşereler ve keneleri hedef alan incelemeler yapmaktadırlar. Bu şekilde Amerika’ya farklı ülkelerden haşerelerin girip, Amerika bitki örtüsüne zarar vermesinin önüne geçilmesi amaçlanmaktadır.

Amerika’ya ithalat sırasındaki incelemelerde tar.im bakanlığı ekipleri konteynerlerin dışına bakarak denetimlerine başlarlar. Daha sonra ise, konteynerler antrepoda boşaltılır ve konteynerin iç kismi incelenir. Ekipler boşaltılan konteynerden en az 20 parça urunu alır ve daha detaylı incelemeye başlarlar. Haşere veya haşere hasarı belirtileri bulmak için hasırların uçları dikkatle incelenir. Hasar veya böcek bulunması durumunda, böcek bulunan ürünler parçalanır ve iç kısımlarda araştırma yapılır. Böcek bulunması durumunda yetkilinin ve bulunulan bölgenin imkânlarına göre İthal edilen ürünler fumigasyondan geçirilir veya ürünlerin Amerika’ya girişine izin verilmez ve geri gönderilir veya imha edilir. Bazı böceklerin bulunması durumunda ise tek opsiyon ürünlerin geri gönderilmesi olmaktadır.

Bu işlemlerin ithalatçının toplam indi maliyetine etkisi $1000 civarından başlayıp daha yüksek miktarlara çıkabilmektedir.

Hasır veya sazlardan yapılmış orgu ve dokuma ürünlerin amazon.com da satış fiyatları $12’dan başlamaktadır ve ortalama $29-$33 dolar arasında satılmaktadır.

Amerika ile yapacağınız uluslararası ticaret için bizimle iletişime amerikaticaret@gmail.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s