Amerika’ya Pirinç İthali Sırasında Denetim

Amerika’ya pirinç ithalatı sırasında gönderilen ürünler Amerika Tarım Bakanlığı ekipleri tarafından denetlenmektedir. Muayene sonucu uygun bulunan ürünlerin Amerika’ya girişine izin verilirken, uygun bulunmayan ürünler ya imha edilmeli veya geri gönderilmelidir. Amerika’ya pirinç ticareti sırasında Tarım Bakanlığı ekiplerinin öncelikli denetimleri ve incelemeleri zararlı otlar ve regülasyona tabi tohumların varlığı veya bulunması, çeltik pirinç tohumları ve pirinç kabuklarının varlığı üzerinedir.

Amerika’ya ithalat için gönderilen pirinç yüklemesinin miktarına göre numune alınır ve bu numuneler daha sonra detaylı bir şekilde haşereler ve yukarıda bahsedilen diğer bulaşıcı tohumlar ve pirinç kabukları için incelenir. Denetim esnasında bulunan pirinç kabukları ve çeltik pirinç tohumlarının toplam sayısı alınır. Eğer bu sayı 28 in üzerinde ise gönderilen kargonun Amerika’ya girişine izin verilmez. Toplam sayı 28 in altında ise ürünlerin Amerika’ya girişine izin verilmektedir.

Amerika ile yapacağınız uluslararası ticaret için bizimle iletişime amerikaticaret@gmail.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s