Kurutulmuş Süs Bitkilerinin Amerika İthalatı

Kurutulmuş süs bitkilerinin Amerika’ya girişinde Amerika Tarım Bakanlığı tarafından denetlenmesi gerekmektedir. Bu tur denetimler bu ürünler ile Amerika ya girip, Amerika’nın bitki örtüsüne zarar verme ihtimali olan böceklerin girişini engellemek amaçlı yapılmaktadır. Amerika Tarım Bakanlığı bu tur denetimler ile kurutulmuş sus bitkilerinde kurtlar, hastalıklar, khapra beetle, salyangozlar, keneler, yabani otlar ve yabani ot tohumlarını hedef alan incelemeler yapmaktadır.

Kurutulmuş sus bitkilerinde büyük bir firma olan Knud Nielsen firmasına gönderilen yüklemelerde denetim yapılmadan ürünler bu firmaya verilir. Eğer ürünlerin ithalatçısı başka bir firma ise görevli tarafından ürünlerin kullanım veya satış amaçlı dekoratif materyal olduğunun teyit edilmesi gerekir. Daha sonra ürünlerin içeriğine göre teftiş başlamaktadır. Enginar, Protea, Phleum, Uvagrass, Wildcane ve Vinereed içeren yüklemelerde en az her çeşitten iki paket açılır ve incelenir. Eğer ürünler diğer bitki çeşitlerinden ise her bir çeşitten en az bir paket açılıp incelemeye alınır. Eğer yüklemede Amerika’ya girişi yasak olan ürünler varsa inceleme yapılmadan giriş engellenir.

Amerika’ya kurutulmuş süs bitkisi ithalatı veya ihracatı yapacak firmaların bu konulara dikkat edip, yüklemelerini istenen kural ve kanunlara göre hazırlayıp paketlemesini tavsiye ederiz ve Amerika girişi sırasında ne gibi bir işlemle karşılaşacaklarını bu yazımızda incelemiş olduk.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s