E Ticaret için Anahtar Kelime – 1

E-ticaret günden güne daha da yaygın hale geliyor. Amerika gibi ülkelerdeki e ticaret hacmi dünyanın diğer ülkelerindeki toplam ticaret hacminden daha büyük hale gelmeye başladı bile. E ticaret her ne kadar konvansiyonel ticarete göre daha kolay olsa da, bu kolaylıkla birlikte hangi urun olursa olsun, bu alandaki rakip sayısı çok yüksek seviyelerdedir. E ticaret yapan veya yapacaklar için en önemli stratejilerden biri de arama motoru optimizasyonudur. Arama motoru optimizasyonu sizin sitenizin(dükkânınızın) veya ürününüzün, sattığınız urunu veya ona yakın ürünleri arayan bir kişinin, sizin sitenize yönlendirilmesini sağlar. Yani dükkânınızın trafiğini artırır, bulunmasını sağlar.

Arama motoru optimizasyonun temel amacı Google ve benzeri arama motorlarına sitenizin neyle ilgili olduğunu ve ne sattığını bildirmektir. Bunu karşılığında ise, Google ve benzeri arama motorları, potansiyel müşterilerin arama sonuçlarında sizin sitenizi sonuçlar arasında listeler ve sitenizin görünürlüğünü artırır.

Arama motoru optimizasyonunun temel tekniklerinden biri anahtar kelimelerin araştırılmasıdır. Aslında anahtar kelime araştırması potansiyel müşterilerinizin satmakta olduğunuz urun veya urun kategorilerinde, ürünleri bulmak için hangi kelimeleri kullanarak arama yaptıklarını anlamak, ve bu kelimelere göre site ve ürünlerinizi optimize etmek, eşleştirmektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s